Ekspozicija
Svetainė
Kambarių paskirtis keitėsi, nes pokario metais bute gyveno daug žmonių. Dabartinėje svetainėje kuriam laikui apsistodavo Mykolaičių globojami giminaičiai ir bičiuliai, kambarys buvo ir Emilijos Mykolaitienės darbo vieta, ir globotinio Vytauto Balčiūno miegamasis. Vėliau, sumažėjus gyventojų, svetainėje būdavo priimami svečiai, valgomi šeimos pietūs, švenčiami gimtadieniai. Šiandien stovi C. M. Schröder firmos pianinas, kuriuo rašytojas retsykiais skambindavo. Baldai ir paveikslai keisdavo savo vietas. Prie lango – E. Mykolaitienės darbo stalelis, prie sienų stovi lova bei indauja. Pro didžiojo kambario langą atsiveria vaizdas į Tauro kalną, erdvus balkonas buvo apsodinamas pelargonijomis, jame Mykolaičiai mėgdavo pasibūti.
Kabinetas
Miegamasis
Ekspozicija Baliui Sruogai
Šį kambarį Mykolaičiai buvo skyrę globotiniui Vytautui Balčiūnui, bute gyvenusiam nuo 1947 m. Savų vaikų jie neturėjo ir Vytautą užaugino kaip savo sūnų. Vėliau kartu apsigyveno Vytauto žmona Irena, gimė ir augo vaikai Mindaugas su Milda. Kuriant muziejų, nuspręsta kambarį paversti statiška ekspozicija, stiklinėse vitrinose buvo eksponuojamos V. Mykolaičio-Putino knygos, rankraščių pavyzdžiai. Nuo 2017 m. liepos mėn. kambarys skirtas Baliui Sruogai ir jo šeimai atminti. B. Sruoga šiame bute gyveno 1940–1943 m., čia buvo suimtas nacių saugumo. Žmonai ir dukrai pasitraukus į Vakarus 1944 m., bute gyveno kiti žmonės. B. Sruoga, 1945 m. grįžęs į Vilnių, šeimos neberado, šiame bute gyveno iki mirties 1947 m. Išsami informacija, nuotraukų ir vaizdo archyvas, viktorinos ir kūrybinis palikimas sukeltas į du planšetinius kompiuterius. Ekspozicijos kambarį puošia Aisčio Kavaliausko freska „Alpės Sruogai“. Muziejuje vedamos ekskursijos apie B. Sruogą.
Buvusi virtuvė
Prieškambaris
Tarnaitės kambarėlis, vonios kambarys
Mykolaičių bute gyveno samdomos tarnaitės. Iš pradžių iš Kauno į Vilnių atsikraustė Ona Kugaudaitė su dukrele Joana, vėliau ją pakeitė Salomėja Jasiūnaitė. Tarnaitė tvarkė namus, rūpinosi kai kuriais pirkiniais, gamino valgyti. Mykolaitienė ypač vertino sąžiningumą, taupumą ir darbštumą. Šeima pasiimdavo tarnaitę ir atostogų metu. Tarnaitės kambarėlis su langu į kiemo pusę, kaip ir vonios kambarys, šiuo metu yra tarnybinės patalpos. Išlikęs autentiškas parketas. Malkas bei anglis šeima laikydavo garaže, kieme, tarnaitė į butą patekdavo per virtuvę iš atskiros laiptinės.
Vinco Mykolaičio - Putino Memorialinis butas - muziejus
Adresas
Tauro g. 10–3, 01114 Vilnius
Darbo laikas
II–VI 10–17 val.