Kvietimas į renginį

Kviečiame į renginių ciklą, skirtą geriau pažinti Profesorių namą, jo gyventojus ir kultūrinį kontekstą.

Kovo 9 d. – pirmasis ciklo renginys.
Dr. Valdemaro Klumbio knygos „Stovėję po medžiu? Lietuvių inteligentijos elgesio strategijos sovietmečiu“ pristatymas.

Renginio metu apie knygą kalbėsis autorius ir kolega istorikas doc. dr. Tomas Vaiseta. Ši diskusija vyks autentiškoje aplinkoje – profesorių name, kuriame gyveno įvairių profesijų ir pažiūrų inteligentai.

Autorius apie savo knygą rašo taip:
„Ši knyga – dar viena pliauska į liepsnojantį diskusijų apie sovietmetį ir inteligentijos vaidmenį tuomet laužą. Ar iš tiesų sovietiniai inteligentai buvo be prošvaisčių konformizmo liūne įklimpę prisitaikėliai? Kas skatino ir kas stabdė inteligentų prisitaikymą? Kokias formas jis įgijo? Kaip su konformizmu buvo susijusios įvairios oponavimo sovietinei santvarkai formos? Ar prisitaikymas reiškia pasidavimą ir susitaikymą? Kaip sovietmečiu veikė visuomenės nuomonė ir kaip ji buvo formuojama? Koks buvo jos santykis su valstybės kontroliuota viešąja erdve? Kaip ir kada Lietuvoje susiformavo Ezopo kalba? Kokie požiūriai į prisitaikymą ir pasipriešinimą egzistavo sovietmečiu? Knygoje ieškoma atsakymų į šiuos ir daugelį kitų klausimų.“

Renginio metu knygą bus galima įsigyti leidyklos kaina.

Vinco Krėvės-Mickevičiaus ir Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniuose butuose-muziejuose taip pat veiks fotografijų paroda, kurioje eksponuojami 1940–1990 m. Profesorių name gyvenusių žymių asmenybių – literatų, muzikų, aktorių, režisierių, mokslininkų – portretai. Šalia fotografijų pristatoma jų veikla bei likimai.

Renginys vyks kovo 9 d., trečiadienį, 18:30 val. Vinco Mykolaičio-Putino muziejuje.

Renginys nemokamas.

Dalyvius iš anksto prašome užsiregistruoti paspaudus nuorodą: 
REGISTRACIJA

Kilus klausimams prašome kreiptis
el. paštu putinomuziejus@gmail.com
tel. +370 6 788 36 51

* Renginyje privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorių.