Kvietimas į renginį

Apsilankykite margoje it Velykų margučiai virtualioje parodoje ir pakeliaukite po rankomis nuspalvintą Kaukazą!

Kai 1839 m. Prancūzijoje buvo viešai paskelbtas Dagerotipo veikimo principas, žmonėms atsirado galimybė pirmą kartą išvysti savo fotografijas. Didelį susijaudinimą ir nuostabą netrukus pakeitė nusivylimas. Niekas negalėjo suprasti, kaip procesas, galintis užfiksuoti visus tam tikro vaizdo aspektus gali visai nesugebėti perteikti spalvų. Tad netrukus pradėta ieškoti priemonių, galinčių padėti tiksliai užfiksuoti ne tik formas, bet ir spalvas. Siekdami sukurti kuo realistiškesnius vaizdus, fotografai ir menininkai nespalvotas fotografijas ėmėsi spalvinti rankomis. Ilgainiui, netgi atsiradus spalvotai fotografijai, nuotraukų spalvinimas rankomis išliko populiarus ne tik dėl estetinių priežasčių, bet ir dėl to, kad buvo gerokai pigesnis. Daugelyje šalių, kur spalvota fotografija buvo reta ar brangi, fotografijų spalvinimas išliko populiarus iki pat 1980-ųjų.

Vienas tokių „spalvinimo fotografijos“ pavyzdžių yra V. Mykolaičiui-Putinui dovanotas nuotraukų-atvirukų albumas iš jo kelionės po Kaukazą 1953 m. balandį.

Šioje virtualioje parodoje dalinamės V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje saugomu fotoalbumu, kurį 60-ies metų jubiliejaus proga V. Mykolaičiui-Putinui padovanojo III-io kurso lituanistai, 1953.01.13.