Edukacinės programos

Mano pasaka

Kodėl Žaltys slepiasi Eglės drabužiuose? Kaip Eglė tapo žalčių karaliene? Sužinokite ko reikia gerai istorijai ir pabandykite ją sukurti!

Edukacinė programa nemokama. trunka apie 60 min.

Edukacinė programa skirta 6–12 metų lankytojams.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto 6–15 žmonių grupelėms.

Užsiėmimo metu edukatorė pasakoja apie istorijos kūrimo principus, pristato įvairias vaikiškas pasakas. Lankytojai bando sukurti savo pačių pasaką, sugalvoti jos veikėjus, siužetą, pabaigą, ją nupiešti. Edukatorius parodo filmuką „Žilvinas ir Eglė“ pagal V. Mykolaičio-Putino poemą. Dalyviai diskutuoja ir pritaiko įgytas žinias.

Atrask patarles iš naujo

Lietuviškos patarlės, priežodžiai, posakiai atrodo nusenę? Netiesa! Ieškome, randame, taikome, pritaikome, diskutuojame, vaidiname, fotografuojame.

Edukacinė programa nemokama, trunka apie 40 min.

Edukacinė programa skirta 9–12 metų lankytojams.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto 6–20 žmonių grupelėms.

Muziejaus lankytojai kartu su edukatore prisimena jau girdėtas, bei išgirsta naujų, linksmų ir nekasdieniškų patarlių. Suskirstyti į nedideles grupeles visi susėda ant sulankstomų kėdžių, gauna lapus su piešinėliais, kuriems turi pritaikyti tekstą. Užduotis – surasti, kuri patarlė pavaizduota piešinyje, ją paaiškinti arba pritaikyti kitokį posakį. Kartais patarles vaidiname, sukuriame, perdarome, fotografuojame.

Atrask savyje poetą

Kurti, kurti ir dar kartą kurti! Atspausdintieji eilėraščiai nėra pilni, juose praleisti žodžiai, posmai, frazės, skyrybos ženklai… Kiek variantų, diskusijų, juoko ir atradimų!

Edukacinė programa nemokama, trunka – apie 90 min.

Edukacinė programa skirta 14 metų ir vyresniems lankytojams

Edukacinė programa užsakoma iš anksto, grupelėms 6-20 žmonių.

Edukacinės programos dalyviams yra išdalinami popieriaus lapai, kuriuose yra atspausdinti įvairių lietuvių poetų eilės. Programos dalyvių prašoma įrašyti trūkstamas ar išbraukti nepatinkančias teksto dalis. Pasibaigus kiekvienas kviečiamas perskaityti savo eilėraštį. Programos dalyviai skatinami domėtis poezija, ieškoti originalaus stiliaus.

Mano mėnesiai

Vinco Mykolaičio-Putino eilėraščių ciklas „Mano mėnesiai“ išsiskiria žaismingumu ir gamtos pajauta. Vasaris ar kovas? O gal balandis? Atspėkime iš užuominų! Skaitykime ir pajauskime!

Edukacinė programa nemokama, trunka apie 60 min.

Edukacinė programa skirta 14 metų ir vyresniems lankytojams.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto 6–20 žmonių grupelėms.

Edukacijos dalyviai suskirstomi į kelias grupeles. Kiekvienai jų išdalinamos kortelės su eilėraščiais iš V. Mykolaičio-Putino ciklo „Mano mėnesiai“. Grupės perskaito ir bando atspėti, koks mėnuo aprašytas – kiekvienai kortelei su eilėraščiu turi pritaikyti kortelę su mėnesio pavadinimu. Užduotį sunkina eilėraščiuose ištrinti mėnesių pavadinimai. Rugpjūtis ar kovas? Mokiniai lavina mąstymą, mokosi diskutuoti, drąsiai reikšti mintis, pagrįsti savo nuomonę, užsiėmimo pabaigoje skaitome eilėraščius.

Pažink Balį Sruogą

Interaktyvi edukacija leidžianti pažinti Balio Sruogos kūrybą, stilių ir gyvenimo būdą. Diskutuojame apie rašytojo gyvenimą Vilniuje, skirtingas okupacijas, cenzūrą, žmonių pasirinkimus ir pan.

Edukacinė programa nemokama, trunka apie 45 min.

Edukacinė programa skirta 12 metų ir vyresniems lankytojams.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto 6–12 žmonių grupelėms.

Edukacijos dalyviai supažindinami su Balio Sruogos gyvenimo ir kūrybos istorija, pasidaliję į dvi komandas atsako į viktorinos klausimus. Vyksta diskusija, aptariamas karo ir pokario laikotarpis.

Žaidžiame poeziją

Kartais eilėraštį „iš galvos“ parašyti labai sunku. Dalyviams išdalinamos kortelės su atskirais vaikiško eilėraščio žodžiais. Dėlionės principu visi kuria savo posmus. Be galo smagu sudėlioti savo eilėraštį!

Edukacinė programa nemokama, trunka apie 60 min.

Edukacinė programa skirta 7–12 metų lankytojams.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto 6–20 žmonių grupelėms.

Kiekvienas dalyvis gauna skirtingų autorių eilėraščius. Baigus kūrybinį procesą, garsiai skaitome savo posmus. Vėliau pasižiūrime, kokį eilėraštį iš tų pačių žodžių yra sukūręs vaikų literatūros autorius. Užduotis – ne atkartoti, o savaip, įdomiai, netikėtai sudėlioti poemą, nebijoti išsiskirti, atrasti savo rimą, rimtą ir stilių!

Prisiliesk prie Vinco Mykolaičio-Putino poezijos

Kiekviena edukacija pritaikoma tam tikram žmonių ratui – vaikams, paaugliams, suaugusiesiems. Ši skirta tiems, kurie pasaulį regi kitaip, nei įprasta. Vinco Mykolaičio-Putino poezija bus užrašyta Brailio raštu, tad ateikite – diskutuosime, ieškosime, atsakinėsime į klausimus.

Edukacinė programa nemokama, trunka apie 45 min.

Edukacinė programa skirta suaugusiesiems, turintiems regėjimo negalią.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto 5 žmonių grupelėms.

Vinco Mykolaičio-Putino poezija kalba apie žmogiškumą, jausmus, prieštaringas situacijas. Nors nuo poeto gyvenamojo laikotarpio praėjo daug laiko, jo lyrikoje gvildenamos temos gali būti aktualios ir šiandien. Daugybė edukacijų yra skirtos tiems, kurie regi, o ši leidžia patirti, diskutuoti apie svarbius tekstus tiems, kurie nemato. Edukacijos metu skaitysime poeto eilėraščius Brailio raštu, diskutuosime apie pateiktus tekstus, siesime juos su rašytojo biografija.

Audiovizualinis žaidimas „Altorių šešėliai“

Nėra įkvėpimo skaityti rimtą literatūrą, tačiau reikia pasiruošti egzaminams? Ateikite į muziejų, kur jus pasitiks aktorė: žaisite, šoksite, atsakinėsite į klausimus, o autentiška aplinka įkvėps ir užburs.

Edukacinė programa prieinama per Kultūros pasą, trunka apie 1 val. 30 min.

Edukacinė programa skirta 11 ir 12 kl. moksleiviams.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto 20 žmonių grupelėms.

Dažnai klasikinė literatūra šiuolaikiniam jaunam žmogui gali pasirodyti nuobodi. Kaip šį požiūrį pakeisti? Atsakymą siūlo „Knygos teatras“. Audiovizualinis žaidimas „Altorių šešėliai“ – tai interaktyvus spektaklis, kuriame publika, pasitelkdama žaidimo formą, kuria naują, individualią romano istorijos versiją. Per įvietinto teatro principą žiūrovai ne tik susipažins su knygos herojais, bet ir galės prisiliesti prie romano autoriui priklausiusios aplinkos ir autentiškų daiktų, kvapo ir kitų atmosferą papildančių jutimų. Kūrinio pagrindas – Vinco Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly“ III-čiosios dalies inscenizacija. Audiovizualinis spektaklis „Altorių šešėliai“ yra interaktyvus, paremtas žaidimo forma. Atėję sužinosite, kaip šokamas fokstrotas, paragausite aprašomo laikotarpio saldumynų, atsakinėsite į „Knygos teatro“ vadovės, aktorės Reditos Dominaitytės užduodamus rimtus ir nelabai rimtus klausimus.

„Pasakyk kitaip“

Ar esate žaidę žodžių žaidimą „Pasakyk kitaip“? Tikriausiai, taip. Tačiau žaidžiant galima daug išmokti, ypač, jei žodžiai susiję su ilgamečiu memorialinio buto gyventoju – Vincu Mykolaičiu. Susiskirstysime į komandas ir net nepastebėsite, kaip greitai praeis valanda muziejuje.

Edukacinė programa nemokama, trunka apie 40 min.

Edukacinė programa skirta 9-12 kl. moksleiviams.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto 6–20 žmonių grupelėms.

Paaiškinsime taisykles. Lankytojai suskirstomi į kelias grupeles. Ant stalo padedamos kortelės su žodžiais, susijusiais su Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimu ir kūryba. Kiekvienai komandai duodamos 5 min. paaiškinti žodžiams, paimtiems iš krūvelės. Kiekvienas komandos narys žodžius aiškina paeiliui – svarbiausia, nenaudoti paimto žodžio šaknies, nes, jei prasitarsite – šis taškas nebus užskaitytas. Vienas mokinys žodį aiškina, o kiti komandos nariai tuo tarpu spėlioja. Svarbu – nepadėti ir netrukdyti kitai komandai. Pabaigoje bus galima paklausti edukatorės, kaip žodžiai, kuriuos įsiminėte, susiję su rašytoju.

Vinco Mykolaičio - Putino Memorialinis butas - muziejus

Adresas

Tauro g. 10–3, 01114 Vilnius

Darbo laikas

II–VI 10–17 val.

Muziejus lankomas nemokamai

Naudingos nuorodos

Sekite socialiuose tinkluose