Kvietimas į renginį

Birželio 11 d. 17 val. „Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje bus pristatyta poeto ir tarpdisciplininių menų kūrėjo Juliaus Žėko, tekstilininkės Žydrutės Ridulytės bei lazerinės elektronikos ir mechanikos inžinieriaus ir konstruktoriaus Algio Sakalausko 2010 m. sukurta instaliacija „Tautiška giesmė”.

Instaliacija „Tautiška giesmė” susideda iš prieš 120 metų Vinco Kudirkos paskelbto himno žakardiniu audimu išreikštos garso spektrograminės analizės juostos, kuri lazerių iliuminacijos ir dinaminės instaliacijos pagalba „pjauna” vaizdą esamuoju momentu, t. y. žiūrovas turi galimybę girdėti ir stebėti kokybinius garso pokyčius čia ir dabar.

Instaliaciją lydi ir edukacija, kuri leis mokiniams įtvirtinti pilietines tautines vertybes per mokslo ir meno sintezę. Pasitelkus linksmojo mokslo metodus vaikai: (1) prisimins ir pasikartos svarbiausias Lietuvos istorijos datas bei valstybės simbolius, (2) susipažins, kuo gi panašūs garsų ir spalvų pasauliai, (3) pagilins žinias apie balsius ir priebalsius, (4) turės galimybę ne tik sugiedoti ir pamatyti, bet paliesti Lietuvos Respublikos himną. Tai išties neeilinis reginys, kuriame tradicinės vertybės ir pilietiškumo samprata įgauna realią prasmę.

Edukacijos numatomos birželio 11 d. 12, 13, 14 val.

Kviečiame į renginį!
Įėjimas laisvas.

Išankstinė registracija į edukacijas:
tel. (8 5) 262 4480 arba el. paštu putinomuziejus@gmail.com