Kvietimas į renginį

“Neįamžintos akimirkos”
Tomas Terekas

Dažnas fotografas susidūręs su asmenine morale, techniniais nesklandumais ar kitomis priežastimis, nors sykį yra neužfiksavęs kadro. Toks kadras lieka atmintyje, o prisiminimai kaip ir nuotraukos su laiku linkusios išblukti ir deformuotis. Fotografas Tomas Terekas šiuos „užmestus” fotomenininkų atmintyje kadrus fiksuoja raštu. Šios autentiškos istorijos apie neįamžintą akimirką – surinktos iš įvairaus amžiaus, sričių, praktikuojančių arba profesionalių fotografų visoje Lietuvoje. Jose netikėtai atsiskleidžia jų asmenybė, naudojama fotografavimo technika, stilistika ir būdas, o fotografų amžiaus ir sričių įvairovė sukuria alternatyvią istorinę Lietuvos fotografijos perspektyvą.
Šios parodos koncepcijos autorius Tomas Terekas sako, kad „nagrinėju fotografiją kaip mediją ir ieškau kitų priemonių, kaip ją išreikšti. Šios parodos idėja – užfiksuoti kadrus, kurie išlikę tik pačio fotografo atmintyje, šios istorijos yra ne mažiau vizualios nei nuotraukos, nes tekste atkuriamas nebe užfiksuojamas antrą sykį kadras išsiskiria vaizdingumu. Atrinkau šias istorijas taip, kad lankytojas atėjęs į šią parodą susidarytų bendrą Lietuvos fotografijos kontekstą, galėtų susipažinti iš arčiau su įvairiais fotografais ir sužinotų apie jų kūrybinį procesą. Parodoje siūlau šias įvairias fotografų istorijas ne tik perskaityti, be taip pat įsivaizduoti.” Pirmą sykį šios parodos dalis buvo pristatyta tarptautiniame fotografų seminaro „Nida 2018” renginio „Nida off” metu ir nėra baigtinis, nes – vystomas.

Neįamžintas akimirkas papasakojo: Darius Jurevičius, Kristina Petrošienė, Romualdas Vinča, Mindaugas Gabrėnas, Milda Kiaušaitė, Marius Morkevičius, Martynas Nasicomy, Ričardas Šileika, Algis Kriščiūnas, Gintaras Varnagys, Karolis Janulis, Rytis Šeškaitis, Nendrė Žilinskaitė, Augustė Tamulytė, Iridijus Švelnys, Arminas Bižys, Lina Adinavičienė, Ilmė Vyšniauskaitė, Urtė Karalaitė, Julija Volkova, Stasys Šmigelskas, Pijus Vaškevičius, Rima Prusakova , Tadas Kazakevičius, Donatas Stankevičius, Skirmantė Biliukevičiūtė, Jonas Danielevičius, Aistė Marija Stankevičiūtė, Remis Ščerbauskas, Marius Abramavičius, Marius Čepulis.

Paroda veiks iki 2019 m. sausio 10d.

Atidarymo akimirka

Atidarymo akimirka