Kvietimas į renginį

„Muziejų bangos” – tai garso bangomis sklindanti žinia, kad:
Mažieji muziejai gyvuoja.
Vakarai yra skirti susitikimams.
Garso ir šviesos bangomis gali sklisti poezija, muzika ir kinas.

Ar prisimenate, kada paskutinį kartą lankėtės gyvuose poezijos skaitymuose, gyvame koncerte, kine po atviru dangumi ir tikrame name-muziejuje?

Vinco Mykolaičio Putino butas ir Venclovų namai kviečia it paplūdimyje įsitaisyti pastarojo kiemelio šlaite ir visa tai patirti tą patį vakarą.
Karantinas, izoliacija, gyvenimas be kultūros ir muziejų ilgai visus vertė jaustis it gyventume vandenyno dugne. Kviečiame išnerti į paviršių ir išvysti kaip muziejus virsta vandenyno paviršiumi mus nešančiu banginiu.

Vakarą pradės poezijos mūza Polymnija. Ji atplukdys ritmingas Tomo Venclovos eiles.

Muzikiniu bangavimu naktį sujudins grupė „WhaleSounds”, kurianti atmosferišką eksperimentinę muziką ir nesiliaujanti ieškoti išskirtinio skambesio bei originalių pasirodymų formatų. Pasiklausykite: NUORODA

Vakarą vainikuos itin spalvotas, kaprizingas ir siurrealistinis čekų režisierės Věros Chytilovos „Naujosios bangos” (angl. „New wave”) filmas „Sedmikrásky”, kuriame dvi merginos vardu Marie krečia įvairiausias išdaigas ir juokiasi iš jas supančio pasaulio chaoso. Filmo anonsas: NUORODA

Vieta: Venclovų namų-muziejaus vidinis kiemelis, Pamėnkalnio g. 34

Programa:

20:00 Tomo Venclovos poezijos skaitymai (eiles skaito prof. T. Venclova)

21:00 grupės „Whale Sounds” koncertas

22:00 Karelio Zemano filmas „Mirtinas išradimas” 

Viso renginio metu veiks dalyvių bendrai kuriama paroda „Nekarantino kronikos” bei jūros spalvomis mirguliuojanti šviesos instaliacija.

VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

Grupė „WhaleSounds” (liet. „Banginio garsai”) – tai muzikantai ir aktoriai Birutė Belada Tauterytė (šviesa, sirena, vokalas); Gabrielius Zapalskis (kapitonas, dirigentas, klavišai); Danas Kamarauskas (balsas, burtai, pranašystės, gitara); Jurgis Marčėnas (ritmas, judėjimas, artilerija, mušamieji).

„WhaleSounds“ nerdami į kūrybą siekia užmegzti pokalbį su auditorija ir pakviesti kartu ieškoti neatrastų dalykų: kurti, kalbėti apie jausmus. Pasak jų, prisiminus paprastus dalykus – gyvenimo, gamtos ir pasaulio grožį – atrandama nauja būvio gelmė. Grupės tikslas – publikos atpalaidavimas ir meditacija, kurios metu suteikiama galimybė susitikti su savimi ir išgirsti savo mintis, siekiama iš naujo atrasti vienybę ir bendruomeniškumą.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje.

Gali būti šlapia, tad nepamirškite skėčio ir tinkamos aprangos!

RENGINYS NEMOKAMAS