Kvietimas į renginį

Mes patiriame įvairius jausmus, tačiau jie išgyvenami skirtingai. Jaučiant tokius jausmus kaip baimė, pyktis, liūdesys, gėda gali būti nelengva, o ir nevisad žinome, kaip elgtis, kai jie mus aplanko – dėti į stalčiuką ar kažkam parodyti?

Kviečiame 5-7 metų vaikus į pasakų užsiėmimus, skirtus mokytis atpažinti įvairius slegiančius jausmus ir aptarti, kaip su jais elgtis.

Kiekvieną savaitę susipažinsime su tam tikru jausmu. Iš viso susipažinsime su keturiais jausmais – baime, pykčiu, liūdesiu, gėda.
Užsiėmimų metu bus sekama pasaka, ji aptariama ir atliekamos kūrybinės užduotys.

Užsiėmimai vyks nedidelėse grupelėse iki 10 vaikų, Vinco Mykolaičio-Putino memoraliniame bute-muziejuje.
Visi užsiėmimai yra nemokami.

Užsiėmimus veda Uršulė Toleikytė – psichologė ir socialinių mokslų doktorantė, rašanti pasakas ir eilėraščius.

Visus norinčius, prašome, iš anksto registruotis: REGISTRACIJOS NUORODA

Liepos 7-9 d. 10.30 val. užsiėmimai: Pasaka apie baimę.

Baimė gali mus apsaugoti nuo pavojų. Tačiau kartais baimė gali tapti tokia didelė, jog tik ir norisi lindėti savo oloje, kaip ir elgėsi driežas Žukas – pasakos veikėjas.
Pasitelkdami pasaką ir kūrybinę užduotį užsiėmimo metu mokysimės atpažinti baimės jausmą ir elgesį, kuris padėtų sumažinti baimę, kai ji tampa itin didelė.

Liepos 13-15 d. 10.30 val. užsiėmimai: Pasaka apie liūdesį

Liūdesį dažnai jaučiame, kai kažką prarandame. Pavyzdžiui, kai mūsų brangūs žmonės turi ilgesnį laiką išvykti, suserga ar nutinka kiti skaudūs dalykai. Pasakos veikėja šunytė Musė taip pat liūdėjo, kai ją prižiūrėjusi močiutė Ziena susirgo ir turėjo išvykti į ligoninę.
Pasakos užsiėmimo metu sužinosime, kaip atpažinti liūdesį ir kaip galima elgtis, kad pasijaustume lengviau jam aplankius.

Liepos 20-22 d. 10.30 val. užsiėmimai: Pasaka apie pyktį

Pyktis gali mus apsaugoti ir padėti apsiginti. Tačiau stiprus pyktis gali būti siautėjantis ir sukelti audrą tiek mūsų kūne, tiek aplink mus. Pasakos veikėjas varnėnas Žaibas taip pat gerokai supyko ir sukėlė kieme didžiulę audrą. Užsiėmimo metu sužinosime, kaip išgyvename stiprų pyktį ir kaip galima elgtis, kad pykčio audra sumažėtų.

Liepos 27-29 d. 10.30 val. užsiėmimai: Pasaka apie gėdą

Gėdos jausmas gali padėti reguliuoti ribas santykiuose, būti grupėje. Visgi, kai patiriame stiprią gėdą norisi atsitraukti nuo kitų, užsidaryti savo kiaute. Pasakos veikėja Sraigė, patirdama gėdą, sukasi į savo kiautą ir kartu ieško vietos, kur galėtų išlįsti ir jaustis suprasta.
Užsiėmimo metu sužinosime, kaip atpažinti gėdos jausmą ir aptarsime, kas galėtų mums padėti pasijusti geriau.

Užsiėmimus remia: