Kvietimas į renginį

Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus 2021 metais pakvietė kūrėjus prisidėti prie bendros karantino kūrybos rinktinės.

Šiuo nepaprastu istoriniu laikotarpiu tapo ypač svarbu dokumentuoti žmogaus išgyvenimus. Pandemijos laikotarpis sukėlė įvairių patirčių, o jas apmąstyti praėjus kuriam laikui gali padėti kūryba. Idėja eilėraščiais ir iliustracijomis dokumentuoti nepaprastus laikus netrukus virto 2021 m. kovo mėnesį paskelbtu atviru kvietimu kūrėjams.

Leidinyje pristatoma per 40 kūrėjų, sutikusių pasidalinti savo pandemijos metu sukurtais tekstais ir vaizdais. Pastarieji įamžina asmenines, o kartu ir visuomenines, aktualijas, patirtis, susijusius jausmus bei, kartais, kiek komiškus buities epizodus.

Viena iš savo veiklos krypčių muziejus laiko pradedančiųjų kūrėjų telkimą. Pats Vincas Mykolaitis-Putinas, dėstęs universitete, savo autoritetu dengė ir globojo neoficialias literatūrines popietes, kurių metu studentus kvietė pasidalinti savo kūryba. Šią tradiciją perėmė ir muziejus, rengdamas pradedančiųjų kūrėjų Literatų svetaines. Karantino metu tokie susitikimai persikėlė į virtualią erdvę. Siekiant juos įamžinti, kilo idėja paskelbti atvirą kvietimą dalintis savo kūryba ir sukurti bendrą leidinį.

Leidinyje publikuoti įvairūs autoriai – ir vidurinės mokyklos moksleiviai, ir žinomi menininkai, ir garbaus amžiaus senjorai. Kūryba muziejų pasiekė iš visos Lietuvos – nuo Švėkšnos iki Didžiasalio.

Kūriniai vieni kitus papildo, kartais netikėtais būdais dera tarpusavyje. Tikimės, kad skaitytojai maloniai nustebs susidūrę su pažįstamomis patirtimis. Spalvotas ir žaismingas leidinio formatas neprimena sunkiasvorės ir senos kronikos. Veikiau priešingai – trikdantį laikotarpį kviečia prisiminti su šypsena.

Karantino kronikų“ leidybai pasirinktas konceptualiai karantinui tinkamiausias formatas – elektroninis. Pastarasis užtikrina ne tik platų prieinamumą, bet ir galimybę ateityje būti pildomam.

„Karantino kronikas“ galima peržiūrėti ir atsisiųsti paspaudus šią nurodą:

KARANTINO KRONIKOS