Kvietimas į renginį


Projektas „MŪZika“ – tai virtualių muzikinių renginių ciklas, skirtas populiarinti ir aktualizuoti išskirtines memorialinių muziejų erdves ne tik per istorinį naratyvą, bet ir jusliškai – analitišką diskusiją apie praeitį bei jos patyrimą per muzealijas pakeičiant dinamišku bei betarpišku meniniu išgyvenimu.

Ne paslaptis, jog mūzos ne tik aplanko kūrėjus, bet ir užsilieka jų namuose. Tarp knygų, už lentynų, giliausiuose stalčiuose ir net grindų plyšiuose.

„MŪZika“ prikelia šias mūzas naujam gyvenimui, o jus kviečia išskirtines mažųjų muziejų erdves patirti kaip unikalias „scenas“ su gyvais muzikiniais pasakojimais.

Vinco Mykolaičio-Putino namų ramybę sudrumsčia „Keista bjauri žuvis”  – energingi būgnų pasažai, apvilkti sodriais sintezatorių tonais ir atmosferiškais šiugždesiais. Tai muzikinis potyris, kuris įvairių stilių ir srovių užuomenomis tarsi upė suteka į gyvo, banguojančio vienio vandenyną. Kiekvienas grupės pasirodymas – tai bendravimu ir momentu paremta muzikinė kelionė. Būgnai + Elektronika.

Venclovų namuose muzikinių garsų greitąją pagalbą teikia „Ambulance on fire”. Jūros Elenos Šedytės ir Mėtos Gabrielės Pelegrimaitės duetas kuria subtilią eklektiką, anapus stiliaus stereotipų ir kategorijų. Gyvų ir elektroninių instrumentų sintezėje persipina tekstūros, gimsta lyriškos, retsykiais aštrios melodijos, išnyra Lo-fi ir eksperimentinės muzikos motyvai, papildomi tamsiais šokių muzikos ritmais. Lengvos ironijos šiai muzikai suteikia puikiai atpažįstami kičiniai senų sintezatorių tembrai ir ritmai.

„MŪZika“ premjerą 2022.01.24 d. 19 val. stebėkite čia: NUORODA

Projekto rengėjai:
Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus
Venclovų namai-muziejus

Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis