Kvietimas į renginį

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija 699-ąjį Vilniaus gimtadienį kviečia švęsti muziejuose bei dovanoja įspūdžių ir pažinimo kupiną savaitę.
Sausio 25 – 29 dienomis direkcijos muziejuose vyks miesto gyventojams ir svečiams skirti nemokami renginiai, edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos.
Sostinės gimtadieniui dedikuota daugiau nei 40 virtualių ir gyvų renginių, kviečiančių pažinti Vilniuje gyvenusias ir kūrusias asmenybes, aplankyti autentiškus vilniečių namus bei atrasti juose slypinčias unikalias istorijas.

Gimtadienio dovanų savaitės metu lankytojai kviečiami į dvi virtualias premjeras. Projekto „MŪZika“ premjeros metu grupės „Keista bjauri Žuvis“ ir „Ambulance on Fire“ kurs gyvus muzikinius pasakojimus, pažadinančius muziejų lentynose ir giliausiuose stalčiuose miegančias mūzas, spektaklio apie Paulių Širvį „Ir buvo kitas vyras“ premjeroje aktoriaus Gedimino Rimeikos balsu atgis iš lūpų į lūpas sklindančiais pasakojimais, prisiminimais bei nuotykiais apipinta Širvio legenda.

Unikalų potyrį autentiškuose Vilniuje kūrusių menininkų butuose dovanoja teatro „Arbatvakariai“ spektaklis „Mūsų Bėja“, kuriame aktoriai Eglė Tulevičiūtė ir Kristijonas Siparis atgaivina Beatričės Grincevičiūtės biografijos momentus, bei paslaptingų Vinco Mykolaičio Putino buto garsų ASMR perklausa. Paroda „Profesorių namai po mikroskopu: Tauro 10 istorijos“ gimtadienio savaitės lankytojams atskleis šiame pastate gyvenusių asmenybių portretus bei pasakos gyvenimiškas ir kartais dramatiškas jų istorijas.

Visą savaitę vyksiančiuose edukaciniuose užsiėmimuose sostinės gimtadienio dalyviai galės pažinti Balį Sruogą ir išskirtines jo gyvenimo istorijas, o Vinco Krėvės gyvenimas ir kūryba atsiskleis papildytos realybės ir kitų interaktyvių užsiėmimų metu. Direkcijos muziejai taip pat kviečia į ekskursijas, kurių metu visi norintys galės patirti vieną eilinę mokinio, vėliau studento Czeslawo Miłoszo dieną tarpukario Vilniuje bei pasižvalgyti po ką tik atnaujintą ir dažais dar kvepiantį Medinės miesto architektūros muziejaus pastatą – išskirtinio grožio medinės architektūros paveldo objektą Užupyje.

„Pirmasis Vilniaus miesto paminėjimas – Vilniaus gimtadienis – ypač džiugi šventė ir taip pat proga dar geriau pažinti sostinę. Visi direkcijos muziejai įsikūrę autentiškuose vilniečių butuose ir namuose, kurie turi savo istorijas, be jokios abejonės esančias Vilniaus miesto identiteto dalimi. Visų direkcijos muziejų vardu kviečiu sostinės gyventojus ir svečius įsitraukti į gyvus ir virtualius dovanų savaitės renginius ir taip atrasti autentišką istorinę vilniečių aplinką, transformuotą į atvirą pažinimo, diskusijų ir poilsio erdvę”

– kviečia Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos vadovė B. Vagrienė.

Visą dovanų Vilniui savaitės „Autentiški namai – tikros istorijos“ renginių programą bei nuorodas registracijai galite rasti Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Facebook paskyroje.

* Dalyvavimas muziejų patalpose vyksiančiuose edukaciniuose užsiėmimuose, ekskursijose ir renginiuose – tik su išankstine registracija ir galiojančiu galimybių pasu. Renginiuose privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorių.